CodeArt Studio
NaslovnaSvetBokserka Novog Pazara osvojila zlato na Evropskom prvenstvu

Bokserka Novog Pazara osvojila zlato na Evropskom prvenstvu

Bokserka Novog Pazara Kristina Kuluhova osvojila je večeras zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Ona je u finalu kategorije do 63 kilograma podeljenom odlukom sudija pobedila reprezentativku Rusije Elenu Babičevu.

Kuluhova je Ruskinja, a početkom godine sa trenerom Alanom Bičenovim došla je u Novi Pazar i dobila srpsko državljanstvo.

Reprezentativka Srbije i članica Bokserskog kluba Novi Pazar bila je slobodna na startu kontinentalnog šampionata, da bi u četvrtfinalu sa 4:1 savladala Anu Juliju Jeni iz Švajcarske.

Do finala velter kategorije Kuluhova je stigla trijumfom od 5:0 nad Slovakinjom Tamarom Kubalovom.

Zlatne medalje Srbiji u Beogradu donele su još Sara Ćirković u kategoriji do 54 kilograma i Natalija Šadrina kod bokserski lakših od 60 kilograma, dok se srebrom u kategoriji do 48 kilograma okitila Kristina Nađ Varga.